15 poena razlike za mir uoči Bugarske

Košarkaši BiH večeras su zasluženo pobjedili selekciju Mađarske. Nakon deprimirajuće prve tri minute, kada je na semaforu bio fudbalski rezultat 0:0, nastavak je donio ujednačenu igru. Do poluvremena naši košarkaši su napravili minimalan rezultatski odmak od tri poena razlike.

U nastavku naši su ubacili u brzinu više i odvojili se prvo na 8, a zatim i na 11 koševa razlike. Treba istaći i da je selektor Nenad Marković veoma dobro rasporedio snage, jer su nastupili svi košarkaši, što se itekako osjetilo u igri. Za razliku od prošle subote, večeras je ruka našim igračima bila mnogo mirnija, što se osjetilo u šuterskom segmentu. Najefiasniji BH košarkaš bio je Feliks Kojadinović sa 16 poena, dok je 14 poena postigao Jasmin Hukić. Upravo je kapiten BH tima Jasmin Hukić i bio skakački najraspoloženiji sa 10 skokova. Vrijedi istaći i da je Marković utakmicu počeo sa mladim Elmedinom Kikanovićem (19), koji je odlično odgovorio na ukazano povjerenje sa 12 poena i 2 skoka.