Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

06.05.2009.

Banjalučanke osigurale treći naslov zaredom

Borac – Katarina         30:25

Sportska dvorana Borik. Gledalaca: 50. Sudije: Senad Kamberović (Živinice) i Mevludin Šabić (Gračanica). Delegat: Dušan Popović (Banja Luka). Sedmerci: Borac 6 (3), Katarina 7 (5). Isključenja: Borac 6, Katarina 8 minuta. Rezultat: Borac - Katarina 30:25 (13:14).

BORAC: Mišković (7 odbrana), Kekić 9 (1), Palačković, Pujić, Đogić, Rajilić 2 (1), Marić 2, Dr. Knežević 4, De. Knežević 1, Miličević, Crnić 7 (1), Ostojić, Babić (5 odbrana, 2 sedmerca), Klinac 5. Trener: Rade Unčanin.

KATARINA: Gudelj (2 odbranjena sedmerca), M. Kožulj 2, In. Kožulj, Marić 4, Vrančić, Pehar 1, Ljolje 3, Orlović 1, Ćavar 9 (4), Mikulić 3 (1), Iv. Kožulj, Pažin (5 odbrana, 1 sedmerac), Zovko 2, Krtalić (1 odbrana).

Trener: Josip Stanić.

Rukometašice Borca su pobjedom nad mostarskom Katarinom, tri kola prije kraja Premijer lige, osigurale i treću uzastopnu titulu šampiona BiH. "Osice" imaju 12 bodova i utakmicu više od jedinog konkurenta, ekipe Ljubuškog, a kako su mnogo bolje u međusobnom omjeru, proslava titule mogla je početi odmah po završetku utakmice.

Sav značaj i važnost bodova utjecali su na domaće igračice da veći dio utakmice odigraju u grču, čemu je doprinijela i povreda Dejane Knežević već u prvoj minuti utakmice, pa je Borac bio prisiljen odigrati u istom sastavu rotirajući samo golmanice.

Katarina je to iskoristila, pa je veći dio meča imala prednost, a konačna odluka pala je polovinom drugog poluvremena. Tada su Banjalučanke napravile seriju 6:2, od 17:17 stigle su do 23:19, i tu prednost držale do kraja.