Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

09.05.2009.

Džeko i Salihović strijelci

Stuttgart je deklasirao vodeći Wolfsburg 4:1, četiri pogotka Gomeza, a važne bodove u borbi za titulu osvojili su Bayern i Hertha. Tek što se krenulo s centra Stuttgart je poveo a strijelac je Gomez koji je sjajnim udarcem glavom pogodio same rašlje i to samo nakon 30 sekundi igre. Isti igrač je nakon 20 minuta pogodio za povećanje prednosti a ovoga puta mu nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu jer ga je idealno poslužio Cacau. Misimović je u 37. minuti zbog povrede napustio igru a Edin Džeko je u tim trenucima spretno reagirao nakon slobodnog udarca te je smanjio rezultat na 2:1.

Veliku šansu za poravnanje početkom drugog dijela propustio je Zaccardo kada je sa samo dva metra uspio promašiti prazna vrata. Kazna ubrzo stiže u liku neumoljivog Gomeza koji lijevom nogom pogađa za hat-trick i vodstvo 3:1 Stuttgarta. Konačnih 4:1 postavio je fenomenalni Mario Gomez koji je tako sa četiri pogotka torpedirao vodeći Wolfsburg.

Sejad Salihović je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca doveo Hoffenheim u vodstvo protiv Kolna, a pobjedu 2:0 je ovjerio Demba Ba.