Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

12.05.2009.

Titule Mirzi Dizdareviću i Majdi Prole

Član Stonoteniskog kluba Mladost iz Zenice Mirza Dizdarević i članica STK Kreka iz Tuzle Majda Prole pobjednici su Prvog prvenstva Bosne i Hercegovine za mlađe seniore i seniorke (U21), održanog u Tuzli. Na prvenstvu su učestvovala po 32 mlađa seniora i seniorke, koji su žrijebom bili razvrstani u osam grupa.

U finalnom meču kod seniora Mirza Dizdarević bio je bolji od Armina Aličića (STK Vogošća)  sa 4:1. Treće mjesto su podilelili Elvis Mujić (STK Spin)  i Edin Konjić (STK Bosna). Kod mlađih seniorki Majda Prole je  nakon neizvjesne i  dramatične borbe savladala je Belmu Bušatlić (STK Bugojno) sa 4:3. Treće  mjesto su podijelile Lejla Ahmić (STK Željezničar)  i Sanja Milojica (STK Prijedor).

U konkurenciji muških parova prvo mjesto su osvojili Almir Divović (STK Bosna)  i Armin Aličić (STK Vogošća), kod ženskih prova Belma Bušatlić i Arijana Brčić (STK Bugojno), dok su Majda Prole (STK Kreka) i Mirza Dizdarević (STK Mladost) bili najbolji u konkurenciji mješovitih parova.

Organizator takmičenja bio je STK Kreka - Tuzla.