Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

24.05.2009.

Široki u finalu

Pobjedom od 81:65 nad Igokeom u trećoj polufinalnoj utakmici Široki Eronet plasirao se u finale domaćeg prvenstva i obezbijedio učešće u Jadranskoj ligi u narednoj sezoni. Poraz u Širokom brijegu za Igose će značiti još jednu sezonu bez pojavljivanje na regionalanoj sceni.

Večeras je u Širokom Brijegu bio pravi praznik košarke. U dvorani "Pecara" prisutno je bilo oko 4.000 gledaoca koji su tokom cijelog susreta frenetično bodrili svoju momčad.

Gosti iz Aleksandrovca poveli su na početku sa 3:0 i 5:2, a nakon toga domaći su uzeli stvari u svoje ruke. Predvođeni sjajnim Josipovićem i Thomasom domaći su iz minuta u minut povećavali rezultatsku prednost. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 47:35 i već tada se moglo naslutiti da će Široki doći do toliko željenog finala i Jadranske lige u narednoj sezoni.

Drugi dio susreta započeo je onako kako je završio prvi, dominacijom domaćih košarkaša. Prednost je rasla, a najveća je bila početkom četrvte četvrtine, čak 22 razlike. Vrijedi istaći da su domaći do velike prednosti došli zahvaljujući boljem skoku (46 naprema 33) gdje je posebno prednjačio Thomas (8 skokova). U redovima Širokog najefikasniji su bili Josipović sa 24, te Thomas i Mason sa po 15 poena, dok je kod «Igosa» bolji od ostalih bio Castle sa 14 poena.

Široki Eronet – Igokea 81:65

(22:16, 25:19, 18:10, 16:20)

Široki Brijeg - Dvorana «Pecara». Gledaoca 4.000 . Sudije: Petar Obradović, Bojan Jovanić i Medin Duškaj.

Široki Eronet: Josipović 24, Mileković, Naletilć, Siriščević 4, Špralja 4, Puljko 7, Ružić 8, Mišić, Thomas 15, Vrbanc, Mason 15, Grgat 4.

Igokea: Castle 14, Vuksanović 9, McCuskill 12, Đurica 4, Đerasimović 9, Taylor 9, Mičić, Bilanović, Mišanović 2, Kovačević 6, Topalović.