Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

16.07.2009.

Slavija i Široki na korak do 3. pretkola

Bosanskohercegovački predstavnici u Evropskoj fudbalskoj ligi, Široki Brijeg i Slavija, u prvim susretima 2. pretkola ostvarili su sjajne rezultate.

Široki Brijeg je poražen na gostovanju u Grazu, a bolji od našeg predstavnika bio je Sturm (2:1). Međutim, ovaj rezultat ostavlja veliku nadu Širokom Brijegu i ukoliko fudbaleri ovog kluba odigraju na Pecari onako kako znaju, san o prolazu u treće pretkolo Evropske lige postat će java. Fudbaleri Sturma puno bolje su otvorili utakmicu i već u 10. minuti pogotkom Haasa došli su u vodstvo. Do kraja poluvremena domaći su postigli još jedan pogodak i to u 36. minuti susreta, a strijelac je bio Holzl. U tim momentima činilo se da će Široki doživjeti pravu katastrofu, no u drugo poluvrijeme naš predstavnik ušao je mnogo bolje. Vezni red Širokog profunkcionisao je, fudbaleri našeg predstavnika spustilu su loptu na zemlju, a to nikako nije odgovaralo domaćim fudbalerima. Plod bolje igre u drugom dijelu je i pogodak za 2:1 i veliko slavlje Širokobriježana, a strijelac je bio Ljubić u 67. minuti. Do kraja susreta momčad s Pecara orijentisala se na čuvanje sopstvene mreže, što im je na kraju i pošlo za rukom. Revanš za sedam dana trebao bi biti pravi praznik fudbala u Širokom Brijegu, a uz veliku podršku sa tribina, naš predstavnik mogao bi do istorijskog uspjeha.

Slavija je na gostovanje kod danskog Aalborga otišla prežaljena od svih. Prošlogodišnji učesnik Lige prvaka, danski Aalborg, bio je veliki favorit, ali fudbaleri našeg predstavnika nisu tako mislili. Trener Slavije, Zoran Erbez, postavio je sjajnu taktiku, više orijentiranu na odbranu, što se na kraju pokazalo kao dobitno rješenje. Domaći su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Slavije.