Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

24.07.2009.

Istorijska pobjeda Slavije

Fudbaleri Slavije ostvarili su podvig. U drugom pretkolu Evropske lige na koljena su bacili slavni danski Aalborg koji je prošle sezone nastupao u grupnoj fazi Lige prvaka. Da je u ovom trenutku bolji rival od Aalborga Slavija je pokazala u dva meča sa danskim ligašem.

Ako je 0:0  prije sedam dana u gostima bilo iznenađenje, onda je današnja veličanstvena pobjeda od 3:1 dokaz da mladići trenera Zorana Erbeza imaju kvalitet za Evropu.
Slavija je dobro počela susret. Domaći su bili svjesni da su gosi favoriti, ali daleko do toga da su se uplašili. Strpljivo su čekali svoju šansu i u 35. Minutu preko Gruzijca Kutalije došli su do prednosti.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a kada je na početku drugog dijela Đermanović udvostručio prednost bilo je jasno da je naš osvajač Kupa blizu trećeg pretkola Evropske lige. Brigu na lice Zorana Erbeza vratio je Johansson u 51. minutu.  Od tog trenutka Aalborg je zagospodario terenom, ali bez izrazitih prilika. Kako je meč ulazio u finiš tako su gosti gubili živce, a Slavija je mirno i strpljivo čekala svoju šansu.

Kada su svi očekivali posljednji zvižduk sudije Vučina Šćepanović je na asistenciju Arsenijevića pogodio za 3:1 i veliko slavlje malobrojnih navijača na Koševu.

FK SLAVIJA - AALBORG 3:1 (1:0)

1:0 Kutalia (34'), 2:0 Đermanović (48'), 2:1 Johansson (51'), 3:1 Šćepanović (90')

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović - Hase". Gledalaca: 4.000. Žuti kartoni: Regoje, Kutalia (Slavija), Johansson, Christensen, Chanko (Aalborg).

SLAVIJA: Lackanović, Regoje, Arseniević, Đermanović (80' Radovanović), Nikolić, Simić, Stanković, Kutalia, Radonja, Lučić, Šešlija, Todorović (46' Vuksanović), Padaz, Tomović, Šćepanović, Benović, Trener: Zoran Erbez.

AALBORG: Hassan, Due, Johansson, Christensen, Holm (73' ), Haucke, Sørensen, Curth, Zaza, Bøgelund (68' ), Nielsen, Chanko, Jakobsen, Kristensen, Enevoldsen, Gaardsøe, Trener: Magnus Pehrsson.