Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

24.07.2009.

Široki Brijeg nije uspio

Široki Brijeg nažalost nije uspio nadoknaditi zaostatak iz Graza. U veoma dobroj fudbalskoj predstavi pred gotovo ispunjenom Pecarom, naš predstavnik i Sturm odigrali su susret bez pobjednika (1:1). Sjajan rezultat iz prvog susreta (1:2) fudbaleri Širokog Berijega nisu uspjeli kapitalizirati. Iako je Sturm prije ovog dvomeča bio apsolutni favorit, to na terenu i nije pokazao, pa tako ostaje velika tuga zbog ispadanja Širokog Brijega iz Evrope.

Večerašnji susret bio je izjednačen, obe momčadi imale su po nekoliko prilika, ali na kraju su se radovali fudbaleri Sturma. Širokobriježani su bolje otvorili utakmicu i u prvih pola sata imali su prividnu inicijativu, ali bez izglednijih prilika. U ovim momentima utakmice, ali i tokom svih 90 minuta, sjajno je igrao argentinski internacionalac u dresu Širokog, Manuel Varea, i sada je sasvim sigurno da će ovaj igrač biti nosioc igre Širokog Brijega u Premijer ligi.

Sturm dolazi u vodsto u 42. minuti, a strijelac je bio Jantscher. Na odmor se otišlo pri vodstvu Austrijanaca, a u drugom dijelu susreta fudbaleri našeg predstavnika krenuli su na sve ili ništa, što im se isplatilo u 64. minuti, kada Šilić prekrasnim pogotkom iz slobodnjaka poravnava rezultat. Do kraja susreta obe momčadi imale su po jedni stopostotnu priliku, ali rezultat se nije mijenjao.

NK ŠIROKI BRIJEG - STURM GRAZ 1:1 (0:1)

0:1 Jantscher (42'), 1:1 Šilić (64')

Stadion "Pecara"  Gledalaca: 10.000.  Žuti kartoni: Šilić (NK Široki Brijeg), Martinović (NK Široki Brijeg), Varea (NK Široki Brijeg), Gomides (NK Široki Brijeg), Kandelaki (Sturm Graz), Hlinka (Sturm Graz).

ŠIROKI BRIJEG: Zurak, Peraica, Šilić, Bandović, Martinović, Souza Dos Anjis (87' Križanović), Barišić, Topić, Varea, Ivanković (55' Ljubić), Pinjuh, Gonzalo Dario (55' Peraica), Marić, Gomides, Hrkač, Santos Lago, Trener: Ivica Barbarić.

STURM GRAZ: Hölzl, Lukse, Gratzei, Beichler (62' ), Hassler, Lamotte, Feldhofer, Kandelaki, Jantscher (85' ), Weber (90' ), Kienzl, Sonnleitner, Hlinka, Muratović, Foda, Trener: Franco Foda.