Click here for Myspace Layouts

BH SPORT

Dobrodošli na Blog koji ima za cilj da ukaže na sve negativnosti kao i na sve pozitivne stvari u našem sportu

24.07.2009.

Remi Sarajeva za nastavak evropskog sna

Fudbaleri Sarajeva došli su do veliko uspjeha. U revanš susretu 2. pretkola Evropske lige naš predstavnik je uspio sačuvati prednost iz prve utakmice (1:0) i remijem u Trnavi (1:1) plasirati se u 3. pretkolo ovog eminentnog takmičenja. Sarajevo slavi! Bosna i Hercegovina slavi! Fudbalerei Sarajeva pod vodstvom fenomenalnog stručnjaka Mehmeda Janjoša uspjeli su nadmašiti sami sebe, te nakon "rovovske bitke" tokom cijele utakmice izvojevati rezultat kojim se nastavlja evropski put bordo momčadi.

Utakmica je započela onako kako se i očekivalo, inicijativom Spartaka koja je urodila plodom u 19. minuti susreta, kada domaći preko Doležaja dolaze do vodstva. Ovo vodstvo kao da je zbunilo fudbalere Sarajeva, koji se u tim trenucima još više povlače pred svoja vrata. Do 30. minute domaći su imali još poluprilika, ali ih na našu sreću nisu uspjeli iskoristiti. Od 30. minute pa do kraja poluvremena bordo tim je uspostavio terensku ravnotežu, tako da se igra preselila na sredinu terena.

Drugi dio utakmice počeo je kao i prvi, totalnom ofanzivom domaće momčadi. Međutim, slovački fudbaleri su se propisno ispromašivali, a naši momci su se požrtvovanom igrom uspjeli odbraniti. I kada se činilo da ćemo gledati produžetke Jahović u 87. minuti postiže pogodak za veliko slavlje fudbalera Sarajeva. Do kraja susreta domaći su imali još jednu priliku, ali nisu uspjeli je iskoristiti.

SPARTAK TRNAVA - FK SARAJEVO 1:1 (1:0)

1:0 Doležaj (19'), 1:1 Jahović (88')

TRNAVA - Stadion Antona Malatinského, Gledalaca: 10.000. Sudija: Leontios Trattou (Kipar). Žuti kartoni: Kotula, Procházka (Spartak Trnava), Avdić, Hadžić, Janjoš (Sarajevo).

SPARTAK TRNAVA: Gueye, Sukennik, Kralj, Kotula, Kopùnek, Koné, Bernáth, Hlavatovic, Hruška (67' Sukennik), Zeleznik, Hrdina, Devaty, Doležaj, Duris, Jakubicka, Schmidt, Procházka, Kozuch (75' Koné).

SARAJEVO: Alaim, Jahović (90' ), Kapetanović, Hamzagić (76' ), Maksumić, Pliska, Škoro, Hadžić, Hamzić, Dudo (45' ), Janjoš, Mohar, Rizvanović, Džakmić, Torlak, Belošević, Trener: Mehmed Janjoš.